Tiekiamo oro vožtuvas sienoje: efektyvus oro maišymas kambaryje

Tiekiamo oro vožtuvas sienoje - efektyvus kambario oro mainai

Ventiliacijos vožtuvas sienoje yra paprastas gryno oro įplaukimo į kambarį sprendimas

Tiekimo vožtuvas prie sienos. Vožtuvų išdėstymas

Tarp įvairių būdų, kaip organizuoti priverstinės vėdinimo sistemas, yra paprastas, bet gana veiksmingas įrenginys - tiekimo vožtuvo montavimas į sieną. Skirtingų gamintojų pagaminti ventiliacijos vožtuvai gali skirtis, tačiau jų sudedamosios dalys ir pagrindinės funkcijos išlieka tos pačios.

Sienos įleidimo vožtuvas yra papildytas šiais elementais:

 • vamzdis (plastikinis cilindras) - paprastai jo ilgis yra šiek tiek didesnis nei sienos storis, viduje jis padengtas garso izoliacija;
 • grotelės - uždaro įėjimą į vamzdį, užkertant kelią mažiems daiktams, nuolaužoms ir gyvūnams patekti;
 • žiedo sandarinimas su slopintuvu, esantis sienos viduje, padeda užblokuoti oro srautą stipriu vėju;
Oro tiekimo vožtuvo konstrukcija

Vėdinimo oro tiekimo vožtuvo konstrukcija

 • filtras - išvalo tiekiamas oras;
 • blokas su dekoratyviniu dangčiu (plastikinė galvutė) - yra aprūpintas tiekimo vožtuvu ir rankena oro srautui reguliuoti.

Tokie įtaisai lengvai montuojami savo rankomis, jie veikia be prijungimo prie maitinimo tinklo. Įrengimas galimas bet kuriuo metu, nepriklausomai nuo remonto darbų.

Naudingi patarimai! Renkantis vėdinimo oro įleidimo vožtuvą prie sienos, reikia pasirinkti modelį su tinkamu temperatūros režimu, plastikinio cilindro matmenimis ir vožtuvo gaubtu.

Renkantis sieninį vožtuvą, turite atsižvelgti į sienos storį, kurioje jis bus sumontuotas

Renkantis sieninį vožtuvą, turite atsižvelgti į sienos storį, kurioje jis bus sumontuotas

Jei neatsižvelgiate į vamzdžio matmenis, gali paaiškėti, kad jo ilgis yra nepakankamas, kad būtų galima pereiti per visą sienos storį. Ir plastikinės galvutės matmenys neleidžia jam tilpti tarp slenksčio ir šildymo įtaiso, kad būtų galima įrengti šildomo sienelės tiekimo vožtuvą.

Tiekiamo oro vožtuvo funkcijos ir pagrindiniai privalumai

Pagrindinė tiekimo vožtuvo funkcija yra pastovus gryno oro tiekimas iš gatvės, o oras, praeinantis per vožtuvą, bus išvalytas. Be to, vožtuvas apsaugo nuo triukšmo, kuris neįmanomas naudojant atvirą lango plokštę: viduje plastikiniame vamzdyje yra tarpinė, pagaminta iš triukšmo izoliacinės medžiagos. Oro tiekimas šaltu oru nepadės sumažinti kambario temperatūros, jei pasirinksite vietą, kurioje įrengiamas tiekimo vožtuvas sienoje virš radiatoriaus.

Nepakankamas oro mainai kambaryje sukelia kondensaciją ant langų

Nepakankamas oro mainai kambaryje sukelia kondensaciją ant langų

Sienos tiekimo oro vožtuvas turi daugybę privalumų, palyginti su įprastomis ventiliacinėmis ir lango ventiliais:

 • plastikinių langų kaina nepadidėja;
 • lango apšvietimas ne mažėja;
 • yra sumontuotas bet kurioje išorinėje sienoje;
 • Neleiskite gatvės triukšmo ir dulkių;
 • dirba pakankamai žemoje temperatūroje;
 • Montavimo laikas neapsiriboja taisymo darbais;
 • veikia savarankiškai;
 • užtikrina aukštos kokybės oro apykaitą;
 • dėka geros šilumos izoliacijos neleidžia susidaryti kondensato.

Šaltojo sezono tiekiamasis vožtuvas atšildys nuo radiatorių šilumos

Šaltojo sezono tiekiamasis vožtuvas atšildys nuo radiatorių šilumos

Įstatymo vožtuvo montavimas į sieną nereikalauja ypatingų įgūdžių, jį lengva montuoti ir paprasta reguliuoti. Šaltame sezono metu apartamentuose, kuriuose nepakanka šildymo, šildymo pagalba galite reguliuoti srauto tūrį arba įrengti šalia radiatorių.

Šildomo sienos įleidimo vožtuvo veikimo principas yra toks: oras iš gatvės patenka per tinklą į sieną sumontuotą vamzdį, turinčią triukšmo izoliaciją. Tada oras valomas grubiu filtru. Dėl vožtuvo formos triukšmo lygis ir oro srauto greitis, patenkantis tiesiai į kambarį, yra sumažintas. Srauto reguliuojamas srautas nukreipiamas į radiatorių, o šiltas oras jau prasiskverbia per kambarį. Taigi, naudojant sieninį vožtuvą, oro mainai teikiami bet kuriuo metų laiku, net esant stipriems peršalimams.

Vandens vožtuvo šalia radiatoriaus montavimo būdai

Vandens vožtuvo šalia radiatoriaus montavimo būdai

Sienos įleidimo vožtuvo naudojimo sritis

Įleidimo vožtuvų naudojimo plotis yra pakankamai platus. Jie naudojami ir privačiuose daugiabučių namų, ir gamybinių bei visuomeninių pastatų, ikimokyklinių įstaigų ir ligoninių apartamentuose. Vaikų darželiuose, kur labai svarbu užtikrinti gerą vėdinimą, nesukuriant juodraščių, ypač svarbu naudoti tiekimo vožtuvą.

Susijęs straipsnis:

Tiekiamo oro vožtuvas sienoje: efektyvus oro maišymas kambaryjeVonios ventiliatorius yra bevielis su atbuliniu vožtuvu - įrenginiu, pasirinkimu, montavimo funkcijomis. Įida ventiliatorius išmetimas, įrenginys, ventiliatoriaus pasirinkimas vonios kambaryje, montavimo ypatybės.

Kitas ne mažiau svarbus tiekimo vožtuvų naudojimas yra jų naudojimas kuriant būtiną mikroklimatą gyvulininkystės ir paukštininkystės ūkiuose. Patalpų šėrimo sienoje tiekimo vožtuvų įrengimas atlieka labai svarbų vaidmenį kontroliuojant tokias struktūras. Vožtuvų modeliai parenkami pagal kambario reikalavimus ir yra nutolę vienas nuo kito.

Natūrali tiekimo ir ištraukimo ventiliacija su įrengtais vėdinimo vožtuvais namo sienose

Natūrali tiekimo ir ištraukimo ventiliacija su įrengtais vėdinimo vožtuvais namo sienose

Atsižvelgiant į tai, kad namuose vis dažniau įdiegiami sandari plastikiniai langai, natūralios vėdinimo funkcijos, ypač "Chruščiovo" funkcijos, gerokai sumažėjo. Vėdinimas atvirais langais lemia reikšmingą temperatūros kritimą, triukšmo ir dulkių įsiskverbimą į butą iš gatvės.

Tinkamo vėdinimo stygius gali būti kompensuojamas įrengiant priverstinę ventiliaciją. Šiuo požiūriu tiekimo oro įleidimo vožtuvo montavimas į sieną yra veiksminga ir prieinama procedūra. Šio prietaiso konstrukcija leidžia reguliuoti oro srautą ir šildyti per centralizuotą šildymo sistemą. Siekiant užtikrinti reikiamą oro apykaitą, rekomenduojama kiekviename kambaryje įrengti vožtuvą.

Skirtingai nuo tiekimo oro vožtuvo, sienos išmetimo vožtuvas numato ventiliacijos kanalus kambaryje. Paprastai tokie vėdinimo velenai praeina techninių patalpų sienose (virtuvėje, vonioje, vonios kambaryje). Jei tuose kambariuose sumontuosite išmetimo vožtuvą, pakanka, kad oras galėtų skleisti visą butą ar namą. Būtina tik prijungti vožtuvo agregatą prie vėdinimo vamzdžio ir tvirtinti grotelę.

Išmetimo ventiliatorius su ventiliatoriumi užtikrins sveiką mikroklimatą vonios kambaryje

Išmetimo ventiliatorius su ventiliatoriumi užtikrins sveiką mikroklimatą vonios kambaryje

Skirtingos savybės

Šiuolaikinė rinka siūlo įvairias oro įleidimo angas į sieną, papildomai tiekiant gryną orą.

Vožtuvų konstrukcijos dizainas yra paprastas, todėl skirtingi modeliai labai nesiskiria. Paprastai vamzdžio ilgis ir medžiaga gali skirtis. Visi vožtuvai būtinai įrengti oro srauto reguliavimą, leidžiantys iki 40 m3 pripildymo per valandą, o tai yra gana pakankamai deguonies tiekimui.

Natūralios tiekimo ir ištraukimo ventiliacijos įrengimas privačiuose namuose ir daugiaaukštame pastate

Natūralios tiekimo ir ištraukimo ventiliacijos įrengimas privačiuose namuose ir daugiaaukštame pastate

Gamintojai tiekia vožtuvus su daugybe papildomų funkcijų, įskaitant prietaiso valdymą. Reguliavimo galimybė leidžia pasirinkti optimalų įeinančio oro kiekį skirtingomis kambario sąlygomis. Pavyzdžiui, jei skalbinių džiovinimas praplaunamas, arba maistas yra virinamas ant dujinės viryklės, kambaryje reikia daugiau šviežio oro.

Valdymo sistema gali būti automatinė arba mechaninė. Pirmuoju atveju, priklausomai nuo oro temperatūros, slėgio ir drėgmės, automatika automatiškai reguliuoja pageidaujamą režimą, antrasis - jis atliekamas rankiniu būdu. Skirtingi įėjimo vožtuvų modeliai gali būti skirtingo skersmens ir pateikti skirtingą srautą. Tiekimo vožtuvo pirkimas gali būti išleidžiamas nuo 30 iki 100 dolerių, o kuo didesnė kaina, tuo didesnė tikimybė, kad bus automatiškai valdoma jame.

Ventiliacijos vožtuvas su rankiniu oro valdymu

Ventiliacijos vožtuvas su rankiniu oro valdymu

Ketinantys pirkti konkretų modelį, patikrinkite atsiliepimus ir pilną tiekimo vožtuvą ant sienos (įrenginyje nuomones galima rasti internete).

Įėjimo vožtuvo įrengimo sienoje savybės, vaizdo instrukcija

Prieš montuodami vožtuvą, patikrinkite natūralios ventiliacijos projektą bute. Siekiant užtikrinti veiksmingą mechaninės vėdinimo funkciją, būtina, kad kambario durelėse būtų mažas tarpas (iki 3 cm) tarp grindų ir audinio. Jei durys yra sumontuotos be tinkamo klojinio, į apatinę lapo dalį galima pastatyti estetinės išvaizdos vėdinimo tinklelį.

Siekiant užtikrinti efektyvų patalpų vėdinimą, vidinėse duryse įrengiami ventiliacijos angos

Siekiant užtikrinti efektyvų patalpų vėdinimą, vidinėse duryse įrengiami ventiliacijos angos

Rekomenduojama pasirinkti vietą ventiliacijos vožtuvui po palangiu. Šiuo atveju oras, praeinantis per vožtuvą, iš karto pašildomas dėl centrinio šildymo akumuliatoriaus ir jau yra šiltas, kad išsisklaidytų aplink kambarį. Bet vožtuvą galima įrengti bet kurioje kitoje išorinės sienos vietoje, nes prietaiso išvaizda turi gana estetinę išvaizdą.

Sienoje išdėstyta per 40 mm skersmens skylė. Vamzdis montuojamas šioje angoje ir yra uždengtas tinkleliu sienos išorėje. Rekomenduojama, kad išorinis vamzdis būtų šiek tiek šlifuotas, kad drėgmė nepatektų į prietaisą. Atstumai tarp sienos ir vamzdžio yra izoliacinė. Prie kiekvieno tiekimo vožtuvo komplekto pridedama instrukcija ir jos surinkimo schema. Sumontavę vožtuvą, sumontuota plastikinė rankena su rankenėliu. Vožtuvas yra paruoštas naudoti!

Naudingi patarimai! Sumontavę tiekimo vožtuvą į sieną, atidžiai patikrinkite, ar nėra paslėptų elektros laidų montavimo vietos.

Balkono arba balkono rekomenduojama įrengti viršutinių aukštų butų įleidimo ventiliacijos vožtuvą.

Pritvirtinkite tiekimo vožtuvą sienoje savo rankomis

Norėdami įdiegti tiekimo vožtuvą sienoje savo rankomis, jums reikės tokių priemonių:

 • galingas perforatorius, gręžtuvas su šiek tiek - gręžimo per kiaurymę atraminėje sienoje. Karūnos skersmuo parenkamas pagal skylę;
 • Matavimo juosta;
 • statybos lygis;
 • atsuktukas, konstrukcinis peilis.
Gręžiama skylė ventiliacijos vožtuvo sumontavimui į sieną

Gręžiama skylė ventiliacijos vožtuvo sumontavimui į sieną

Prieš pradėdami gręžti skyles, turite atlikti žymėjimą. Skylė išgręžiama, šiek tiek pasvirusi išorėje. Kai skylė paruošta, į jį įkišama vožtuvo vamzdis. Privaloma sąlyga yra vynioti vamzdį izoliacija. Vamzdis yra sumontuotas iš išorės praustuvės su siena, o iš kambario šono - su mažu nuolydžiu (apie 1 cm). Visi likę tarpai tarp vamzdžio ir sienos užpildomi putomis.

Naudingi patarimai! Jei išorinė siena, kurioje planuojama įrengti ventiliacinį vožtuvą, yra važiuojamosios dalies ar pramoninės zonos kryptimi, montavimas ant jo nėra rekomenduojamas.

Ventiliuojamo fasado namo įrengimo principas

Ventiliuojamo fasado namo įrengimo principas

Įdiegus vamzdį ant išorinės pusės yra uždarytas su apsauginiu grotelių grotelėse taip, kad būtų užkirstas kelias ją patekti į kritulių. Be to, žiedai yra įdėta į filtrų rinkinį visiškai vožtuvo korpuso ir padengta kaiščiai ir varžtus, pritvirtintų prie aparato sienos.

Tinkamai įtaisydamas vožtuvą, oro srautas gali būti reguliuojamas atidarant ar pasukant sklendę. Eksploatacijos metu filtrus reikia keisti arba valyti kas du kartus per metus.

Norint efektyviai keisti orą, būtina stebėti ventiliacijos grotelių švarumą ir periodiškai tikrinti šulinį ventiliacijos kanale

Norint efektyviai keisti orą, būtina stebėti ventiliacijos grotelių švarumą ir periodiškai tikrinti šulinį ventiliacijos kanale

Jei pageidaujama, įrenginys gali būti improvizuotas tiekimo vožtuvą, sienos, kuri yra panašiai sumontuotas ir gali būti įrengta su papildomu ventiliatorius geresnės ventiliacijos. Savo sukurtų vožtuvų konstrukcijų surinkimo pavyzdžius galima rasti internete.

Taigi, naudojant nebrangų ir efektyvų įrenginį, užtikrinamas aukštos kokybės oro mainai, pašalinant gatvės triukšmą ir dulkes.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

82 − 80 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map